Motto: Veřejná správa je službou veřejnosti.

Někteří úředníci se vám snaží vyjít všemožně vstříc a pomoci vám s vašimi problémy. V některých situacích by vám ti samí úředníci rádi vstříc vyšli, ale nemohou kvůli nesmyslně postaveným zákonům. Ale jsou také úředníci, kteří vám budou házet klacky pod nohy. A o takovýchto úřednících je tento web. Každý, kdo má nějakou zkušenost se zlovolnými nebo svévolnými úředníky, může sem vylít své srdce a přidat svou vlastní zkušenost. Třeba zde najdete cestu, jak svůj problém vyřešit – protože víc hlav víc ví.

Po registraci můžete k článkům připojovat své komentáře. Můžete přispívat i svými články, ve kterých popíšete své zkušenosti s jednáním s úřady (po dohodě se mnou, napište mi). Články můžete zveřejňovat jen v případě ověřeného a platného kontaktu a nesete si plnou odpovědnost za pravdivost údajů v článcích uvedených.

Platí zde obecné pravidlo – nejen v článcích, ale i v komentářích se držte tematického zaměření webu, piště slušně a vyhýbejte se všemu, co je v rozporu se zákonem. Pokud vás nějaký úředník vytočí, počkejte nějakou dobu, než to zde zveřejníte. Emoční výlev vám nepomůže a ničeho tak nedosáhnete. Pokud chcete dosáhnout vítězství nad zdivočelým úředníkem, jednejte věcně a pište jen pravdu, a nic jiného než pravdu.

Pamatujte, že urážením, trolováním, spamováním, tapetováním (kopírování stejného textu pod více článků) a diskuzí mimo téma webu se můžete snadno dostat na černou listinu. Budete-li uvedené provádět a jste-li úřední osobou (provalí-li se to), bude na vás podána stížnost či budou uskutečněny dle závažnosti situace jiné právní kroky, a to i v případě, že sem budete psát mimo svou pracovní dobu.

rejected